Circus festival Lithuania

Kitas festivalis 2024 m. Lapkričio mėn.

Komisijos nariai 2022

1. Veneta Stefanova (Bulgarija)
Direktorė „STEFANI ART AGENCY“
Cirko artistų prodiuserė ir impresarijus.
Kūrybinės veiklos cirko srityje organizatorė: pasirodymai, koncertai, renginiai, tarptautiniai festivaliai, gastrolės ir tt. Tarptautinių cirko festivalių žiuri narė.
Cirko akrobatė (1990-2003) – Veneta yra dirbusi kaip menininkė visame pasaulyje, taip pat garsiajame Ringling Barnum ir Bailey cirke JAV. 2003 m. Veneta su savo vyru Lachazaru atidarė Stefani meno agentūrą, kuri greitai išaugo į vieną pirmaujančių pasaulyje cirko agentūrų, kurios pasirodymai dominavo daugelyje žinomų tarptautinių pasirodymų ir laimėjo daugybę festivalių, įskaitant tarptautinį Monte Karlo cirko festivalį. Veneta Stefanova turi dešimtmečių patirtį, koordinuojant apdovanojimus pelniusius menininkus mažo ir didelio masto pasirodymams ir renginiams, tokiems kaip vakarienės teatras, varietė, šiuolaikinis ir klasikinis cirkas „BigTop“ ar teatro scenose.

2. Jasmine Straga (Australija ir Naujoji Zelandija)
Jasmine yra „Mondiale du Cirque“ federacijos direktorių valdyboje. Ji yra „Australian Circus Festival & J.S. Creations“ direktorė-įkūrėja.
„J.S. Creations“ yra pirmaujanti Australijos kūrybinė kryptis ir choreografijos bendrovė cirko atlikėjams, norintiems karjeros Europos cirkuose ir „Varieté“. Australijos cirko festivalis yra pirmasis ir vienintelis tarptautinis cirko konkursas Australijoje, kuris
vyksta remiamas 4 „BigTops“. Tai pirmasis festivalis pasaulyje, kuriame švenčiamas klasikinis, šiuolaikinis, „Fringe“, socialinis ir bendruomenės cirkas. Jis buvo įkurtas 2013 m. ir dabar surengė 5 leidimus.
Prieš tai Jasmine gastroliavo po pasaulį kaip akrobatė, oro akrobatė ir šokėja, ir vadovavo Australijos cirko meno institutui ir Coffs Harbour PCYC ritminės gimnastikos klubui 2007-2010 m. m. Ji vadovavo „Gala Entertainment Management“, kuri per tą laiką tapo didžiausia agentūra pasaulyje šokėjams, cirko atlikėjams, modeliams ir muzikantams San Diege, teikiančia paslaugas cirkui, kazino ir verslo renginiams. Ji uždarė agentūrą 2013 m. Šiuo metu ji taip pat yra „Action Reaction Entertainment“ ir „Action Education“ rinkodaros ir renginių direktorė.
Jos, kaip Monako Pasaulio cirko federacijos valdybos direktorės, darbas apima: Didinti supratimą apie cirko meną visame pasaulyje, dirbti lėšų rinkimo renginiuose ir dirbti su parlamentiniais tyrimais, siekiant apsaugoti ir populiarinti cirko meną. Ji taip pat dirba su FMC kurdama naujas iniciatyvas su Pasauliniu cirko mokyklų aljansu.
Jasmine yra Etiopijos cirko centro, naujo aukšto našumo mokymo centro ir teatro, kuris yra statomas Entoto parke, Adis Abeboje, patariamojoje taryboje.

3. Slava Nusinsky (Izraelis)
„Dorato Circus“ Izraelyje įkūrėjas ir direktorius.
Izraelio tarptautinio cirko festivalio Ašdode prezidentas. Slava Nusinsky yra akrobatas, cirko artistas, Dorato cirko ir cirko mokyklos Izraelyje įkūrėjas, kurios atlikėjai koncertavo ir pelnė prizus garsiausiuose tarptautiniuose cirko festivaliuose įvairiose šalyse.
2018 m. aktas „Oro žiedas“, kurį atliko Dorato cirko artistas, laimėjo bronzos apdovanojimą tarptautiniame festivalyje „New Generation“ Monte Karle.
Slava Nusinsky yra vienintelio tarptautinio cirko festivalio Izraelyje Ašdode, kuriame dalyvavo
visame pasaulyje žinomi cirko artistai, įkūrėjas ir organizatorius.

4. Sosina Wogayehu (Etiopija)
„Ethio Circus Entertainment“ generalinė direktorė Sosina Wogayehu turi beveik 30 metų patirtį cirko industrijoje kaip atlikėja, režisierė, trenerė, prodiuserė ir tarptautinio festivalio žiuri narė.
Sosina yra baigusi Australijos Swinburne universitetą ir Australijos nacionalinį cirko meno institutą. Po gastrolių ir pasirodymų nuo ankstyvos paauglystės Sosina buvo daugelio pirmaujančių bendrovių dalis kaip kvalifikuota atlikėja ir kaip direktorių valdybos narė. Dabar Sosina yra gimtojoje Etiopijos šalyje, kur yra „Ethio Circus Entertainment“ ir Etiopijos cirko centro, vieno iš pirmųjų Afrikos cirko mokymo ir pasirodymų patalpų, įkūrėja ir generalinė direktorė.

5. Oleg Zhovnir (Vokietija)
Meno agentūros „OPALLA entertainment“ direktorius
Išsilavinimas – Rusijos teatro meno institutas ir Valstybinė cirko ir varjetė menų mokykla. Dirbo Rusijos valstybiniame cirke solo klounu. Vokietijoje dirba 30 metų. Atidarė cirko mokyklą ir meno agentūrą. Sukūrė klounų varjetė šou „Ukrainische nationalcircus“, su kuriuo jis laimėjo Bronzinį liūtą festivalyje Bukarešte. Sukūrė „Gmünder weihnachtszirkus“. Sukūrė įvairius pasirodymus Serengeti parkui ir Heide parkui. Daugelyje festivalių buvo žiuri narys.

6. Giulia Grassini (Italija)
Kultūros ir meno projektų vadovė organizacijoje Atlante Servizi Culturali (Città di Castello, Italija). Nuo 2006 m. ji dirba organizacijoje Atlante Servizi Culturali centrinėje Italijoje. Dėl patirties, įgytos koordinuojant Kūrybiškos Europos bendrai finansuojamus projektus, ji specializuojasi šiuolaikinio meno prieinamumo, auditorijos įtraukimo ir kultūrinės socialinės įtraukties srityse.

7. Petras Variakojis (Lietuva)
Lietuvos cirko artistas, VšĮ „Baltijos cirkas“ įkūrėjas, meno vadovas ir direktorius – skirtingais karjeros tarpsniais oro gimnastas, dresuotojas, klounas. Vienos seniausių Lietuvos cirko dinastijų atstovas.
Profesinėje karjeroje gastroliavo Italijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, kaimyninių šalių stambiausiuose, žymiausiuose cirkuose.
1994 m. Lietuvoje įkūrė profesionalią organizaciją „Baltijos cirkas“.
Nuo 2007 m. – Europos cirko asociacijos (Nyderlandai) narys.
Nuo 2009 m. – Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos. Asitežas Lietuva narys.
2013 m. Kaune įkūrė cirko miestelį, kur iki šiol veikia „Kamerinis cirkas“, cirko studija „Kauno cirko meno akademija“, „Klounų muziejus“.
2014 m. Kauno miesto apdovanojimą „Gerumo kristalas“ „Už jauno žmogaus integraciją į visuomenę ir bendruomeniškumo ugdymą”,
2018 m. Ukrainos nacionalinio cirko apdovanojimą „Už svarų įnašą į cirko meno puoselėjimą“.

8. Arthur Perici (Malta)
Direktorius – projektų valdymo paslaugų teikimas vietos taryboms, NVO remti.
2010–2014 m. buvo Tarptautinio Maritime Senglea festivalio organizacinio komiteto narys. Festivalis švenčia autentišką, tradicinę kultūrą, suburia žmones pagerbti kultūrinės raiškos ir tradicijų įvairovę. Turi daugiau nei 20 metų kultūros renginių valdymo patirtį.
Maltos delegacijos vadovas, dalyvaujant Mnarja Folk Group (Gozo) pasirodymuose Lietuvoje.

9. Kęstutis Stasys Jakštas (Lietuva)
Kauno valstybinio muzikinio teatro režisierius-pedagogas, nuo 2010 m. Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius.
Teatro aktorius, kino aktorius, renginių vedėjas, reklamų garsintojas, animacinių ir kino filmų dubliažas.
2010 metai “Sidabrinės gervės” apdovanojimas nominacijoje “geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas” už Silvestro vaidmenį filme ”Zero II”.
2010 m. „Auksinio scenos kryžiaus” nominacija kategorijoje geriausias režisierius už spaktaklį “Mieloji Čariti”.
2020 m. II laipsnio santakos garbės ženklas už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvai kultūros ir meno srityje.

CIRCUS FESTIVAL LITHUANIA

Cirkas sukurtas tam, kad dovanotų stebuklingas akimirkas jums

KONTAKTAI:

Mob. +370 625 10516
E-paštas: info@circusfestival.lt
P. Vaičaičio g. 14, Šakiai 71113